01-02-2019 12:44
98
Başkan Tarhan 'Basın Merkezi' sözü verdi
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MGC'ye yaptığı ziyaret sırasında Mersin'deki gazeteciler için Basın Merkezi yapma sözünü verdi.


Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni (MGC) ziyaret etti. MGC Başkanı Turgay Demirtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Başkan Tarhan yerel basının yaşadığı sıkıntılara değindi. MGC binasının Mersin basını için uygun ve yeterli olmadığını da dile getiren Tarhan, “Mersin'de gazetecilerin hak ettikleri bina bu olmamalı. Ben kendi adıma, mütevazı bütçemle yapabileceklerimi zaten söylüyorum. Sizlerle daha önceki buluşmamızda bir 'basın merkezi' yapma sözü verdim. Sizlerle birlikte konuşarak, hayalci olmadan, mümkün olabilecek ölçülerde bir merkez yapabiliriz. Burası bir lokal de olabilir, basın toplantılarının yapılabileceği daha donanımlı bir mekan da olabilir. Böyle bir merkezin yapım projelendirmesini de sizlerle birlikte hazırlarız.” dedi.

MGC Başkanı Demirtaş da ziyaretinden dolayı Tarhan'a teşekkür etti. Mersin basının gerek merkez gerek lokal olarak kullanabileceği bir yer sıkıntısı olduğunu ifade eden Demirtaş, bu konuda en kısa sürede destek beklediklerini söyledi.


( 98 Okunma )